Jurand/Juree

Jurand (a.k.a. Juree) – jego przygoda z HH zaczęła się w roku 1998, kiedy to dorwał pierwszą kasetę z polskim rapem, był to album SLU. Od tamtej pory powiększał, jak tylko mógł, swoją kolekcję kaset, głównie o polskie tytuły. Przełomem w „słuchaniu” okazał się album Ice-T Seven Deadly Sin. Od tamtej pory nastąpiła zmiana klimatu i poglądów. Jak to w większości przypadków, słuchanie szybko przemieniło się w chęć tworzenia.

Tak oto w 2000 r. powstał skład o nazwie Biały Kruk, którego członkami są: Jurand, Bastard i Młody. W 2001 r. nagrali pierwsze demo, a pół roku później płytę pt. Modlitwa Hardkorowa. Oba te tytuły rozeszły się tylko wśród znajomych. W międzyczasie poznał się z Krzywym, z którym postanowili zrobić projekt producencki i w taki sposób powstał skład Cut Pro. W 2002 r. wydali pierwszą płytkę pt. Przed Siebie Stale, a rok później powstał album Ruszaj Po Swoje. Oba te nielegale cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zagrali też sporo koncertów w Krakowie i poza nim (Zakopane, Dobczyce, Rabka, Nowa Ruda).

Obecnie Jurand działa jako solowy MC i ma za sobą dwa solowe płyty. Pierwsza nosi tytuł Opowieści Spod Białego Pióra, natomiast druga to Lekcja I.

DYSKOGRAFIA:

Juree – Brudny Hustling (2007)
Juree – We Krwi (Singiel) (2007)
Juree – Lekcja I
Juree – Opowieści Spod Białego Pióra EP (2006)
Cut Pro – Ruszaj Po Swoje (2003)
Cut Pro – Przed Siebie Stale (2002)
Biały Kruk – Modlitwa Hardkorowa (2001)

Jedna myśl w temacie “Jurand/Juree

  1. dobra dobra to teraz przyznawać się kto ma Opowieści Spod Białego Pióra i BK Modlitwa Hardkorowa !! tak jest kurna wrzucić mi to tu proszę:)

Dodaj komentarz (Pamiętaj o kulturze słowa i szacunku do drugiej osoby).

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s