About

ZKCAWAC91T

Krakowskiejointy.wordpress.com to strona poświęcona najlepszej muzyce hip hop i rnb w Krakowie. Skąd taki pomysł na nazwę domeny? Z racji tego, iż jointy kojarzą mi się jako przekaźnik chilloutu, rozluźnienia i dobrej energii. Artyści są jak jointy, mogą przekazać całym sobą – a w tym przypadku swą muzyką – coś wartościowego, skłonić do refleksji, rozpropagować jakieś idee czy ideologie, upiększyć świat i sprawić, że będzie choć na chwilę lepszy ale także omamić, wciągnąć i uzależnić.

48GB1ZYVFL

Drugi powód powstania nazwy tej strony jest bardziej prozaiczny. Nieraz spotykam się ze stwierdzeniem „dobry joint”, w odpowiedzi na mocny, tłusty bit czy wokal.  Właśnie taki kawałek krakowskiej, dobrej muzyki chce zaserwować wam za pośrednictwem tego portalu.

DBYDOD6O96

Tak więc celem tej strony jest rozpowszechnianie kultury hiphop, w tym muzyki rap i jej pokrewnych gatunków muzycznych. Kraków, będące europejską stolicą kultury, paradoksalnie jest miejscem, gdzie wydawane jest najmniej legalnych płyt hiphopowych na tle całego kraju. Nie znaczy to, że krakowscy artyści są mniej utalentowani od naszych rówieśników z innych miast – wydaje się, iż w tak pięknym mieście brakuje solidnej wytwórni płytowej czy osób, które zajęłyby się promocją.

P6IFK1ELC6

Postaram się aby zamieszczone informacje były jak najbardziej rzetelne, dokładne i obiektywne. Jednak zaznaczam, iż dobór artystów na tej stronie jest dla mnie czysto subiektywny.  Prezentuje tu info o raperach, wokalistach/wokalistkach oraz producentach, którzy w jakiś sposób mnie urzekli, prezentują swoją muzyką jakiś przekaz, ich teksty są niebanalne i nieprzeciętne a głos wzbogacony oryginalnym flow sprawia, że z dnia na dzień bardziej kochamy hiphop. :)

5WFFFULB4G

Na pierwszym miejscu stawiam jednak wykonawców, których rap jest najbardziej znany i ceniony w Krakowie, artystów, których rzesza fanów jest wprost proporcjonalna do poziomu ich muzyki. Nie zapominam również o raperach mniej znanych ale mających w sobie coś oryginalnego i unikalnego, co nie pozwala przejść obok nich obojętnie.

Jeśli znacie kogoś z Krakowa, kogo twórczość warto rozpowszechnić szerszej publice, śmiało piszcie na krakowskiejointy@gmail.com

Emka

Dodaj komentarz (Pamiętaj o kulturze słowa i szacunku do drugiej osoby).

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s