Premiery płytowe – PRO, Dealpack Clan [Zestawienie]

Członkowie labelu PRO i Dealpack Clan nie próżnują i szykują dla nas w najbliższym czasie mnóstwo muzyki. Głośniki i słuchawki krakowskich słuchaczy zatrzęsą się od hiphopowych decybeli spod znaku nowohuckich blokowisk. Jako pierwszej możemy spodziewać się płyty Tatera, reprezentanta Stowarzyszenia Zajawka oraz ekipy Dealpack Clan. Wiemy na razie tylko tyle, że będzie to jego solowy album, na więcej informacji musimy jeszcze poczekać. Sprawdźcie zapowiedź:

Jego kolega Polar z ekipy Dealpack Clan,  niedawno wypuścił swój album „Audiometria”. Obydwoje są też twórcami inicjatywy kolaboracji 34 mc’s (w tym 2 raperek) z Krakowa, skupionych na jednym kawałku. Ujęcia do klipu powoli dobiegają końca, na efekt finalny będziemy musieli poczekać kilka tygodni. Czekajcie na to wydarzenie, bowiem będzie to kawałek promowany na skalę całego kraju. Jak myślicie, kto z Krakowa nagrał tam swoje zwrotki?

Jeszcze w tym roku pojawi się płyta PRO – PRO2, na której znajdziecie mnóstwo raperów z tego labelu i nie tylko. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie prokru.pl gdzie zamieszczane są nowiny ze świata Projektu Różnych Osiedli. Obok PRO2, trwają intensywne prace nad albumem składu Proforma. Płyta będzie nosić nazwę „Na Trzeźwo” i możemy spodziewać się jej w okolicach marca przyszłego roku.

W przeciągu najbliższych 2 miesięcy Kraków usłyszy dokonania rapera Wąskiego, autora płyt takich jak m.in. „JednaTrzecia” czy „Parszywa 13stka LP” a także Wuera i Mayeffa, którzy zaprezentują materiał zatytułowany „Bilans”.

Smaczne muzyczne kąski przygotowują dla nas także: członek ProformyCones i reggae’owy wokalista i raper – Grem. Chłopaki pracują nad EPką, na której już w tym roku będziecie mogli skosztować przeróżne „Smaki”.

Muzyczne umiejętności zaprezentuje producent PRO, Thomson, który wraz z DJ-em Voytem zaprezentują nam płytę „Inperfect beats”. Album wyjdzie prawdopodobnie w kwietniu przyszłego roku.

Początek roku 2013 spędzimy słuchając także Hmjela, „Na Hmjeloopah” i Erhy na płycie Zero Erha Plus – „Konsekwencje”. Reprezentant Proformy – Sylk, jeszcze w tym roku zaatakuje Kraków albumem w kolaboracji z Voke.

Czekacie na te produkcje? Kogo chcielibyście usłyszeć jak najszybciej? Śledźcie Krakowskie Jointy na facebooku, gdzie pojawiają się najświeższe informacje.

 • Tater – Tater
 • PRO – Projekt Różnych Osiedli 2
 • Proforma – „Na trzeźwo”
 • Wuer/Mayeff – „Bilans”
 • Wąski
 • Grem/Cones „Smaki”
 • Thomson/Dj Voyt – Inperfect beats 
 • Hmjeló – „Na Hmjeloopah” 
 • Zero Erha Plus – „Konsekwencja”
 • Sylk/Voke 

Pozostałe nadchodzące premiery z Krakowa:

 1. Eripe – Odium EP
 2. Popek – Monster i Goście
 3. Folku/Śmiech – Nic Tu Po Nas
 4. Haka47 – 47 Killa
 5. PRZ & Draq – Szwadrony Chwały
 6. Stygmat – Gangrena
 7. Azzja (EP)
 8. Atama – Zapomniałam
 9. Aloha – Aloha EP

Dodaj komentarz (Pamiętaj o kulturze słowa i szacunku do drugiej osoby).

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s